Ana Sayfa YaşamAvm'ler Çocuklar çevre ve iklim konusunda bilinçleniyor

Çocuklar çevre ve iklim konusunda bilinçleniyor

Yazar: Deniz KARATAS

İstanbul Cevahir çatısı altında gerçekleşen #SeninElinde etkinliği, çocuklara güncel çevre sorunlarına karşı çözümler üretebilmeleri için farkındalık yaratıyor.

İstanbul Cevahir’de özel olarak tasarlanan etkinlik alanında, her gün çevre ve iklim konularında uzman ve yaratıcı kişilerle söyleşiler ve çeşitli atölyeler yapılacak. Etkinliğe katılan tüm çocuklara bir çevreci olarak neler yapabileceklerinin eğitimi verilip farkındalık yaratılacak. 28 Ağustos’ta başlayan etkinlik 5 Eylül’e kadar devam edecek.

Daha iyi bir yaşam için neler yapılması gerektiğini öğreniyorlar

Etkinlik kapsamında olan fotoğraf çektirme, çöp ayrıştırma ve interaktif deneyim alanlarında çocuklar birbirinden farklı tecrübeler kazanacak. #SeninElinde etkinliğinin farkındalık atölyelerinde ise; doğanın daha yeşil olması için Tohum Bombası Yapımı, Stop-Motion Atölyesi, Kağıt Yapım Atölyesi, İleri Dönüşüm Atölyesi, Sıra Dışı Meydan Okumalar Kolektif Çocuk Atölyeleri gibi farklı etkinlikler hazırlandı. #SeninElinde etkinlikleri ile çocuklar, daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu erken yaşta öğreniyorlar.

İstanbul Cevahir, Türkiye’de iklim krizine ses getirmek ve taleplerini duyurmak için bir araya gelen gençlerin oluşturduğu küresel iklim hareketi Youth For Climate ile etkinlik kapsamında iş birliği yapıyor. Doğal afetlerin yaşandığı ve iklim krizinin yoğun olarak konuşulduğu bu günlerde #SeninElinde etkinliği aracılığıyla verilen atölyeler, gelecek adına büyük önem taşıyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku