Ana Sayfa Mimarca Islak hacimlerde çifte çözüm

Islak hacimlerde çifte çözüm

Yazar: Belgin TOZAN

Çabuk dökülen derz dolgular ve zamanla duvardan ayrılan seramikler ıslak hacimlerde yaşanan en büyük sorunların başında geliyor. Kalekim, bu sorunlara yönelik geliştirdiği esnek ve yüksek performanslı derz dolgu ürünü Fugapool ve su yalıtımına katkı sağlayan yapıştırma harcı Technopool ile havuz ve teras gibi mekanlarda uygun çözümler sunuyor.

Technopool, S2 sınıfı çok esnek, kayma özelliği azaltılmış,  uzun çalışma süresine sahip, su yalıtımına katkı sağlayan çimento esaslı yapıştırma harcı olarak fark yaratıyor. Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda, havuzlarda ve teraslarda özellikle tercih ediliyor. Fugapool ise, 1-6 milimetre arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılıyor. Pürüzsüz yüzey sağlayan, aşınmaya dayanıklı, su emiciliği düşük, çatlamayan ürün, UV’ye dayanıklı farklı renk seçenekleri ile sunuluyor.

Havuz, su deposu, sauna, kaplıca, banyo gibi ıslak hacimli ve alttan ısıtmalı sistem gibi ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda kullanıma uygun Fugapool ve Technopool, iç ve dış mekanlarda seramik, granit, kotto, klinker, porselen seramik gibi kaplama malzemelerinin uygulamalarında ideal sonucu veriyor.

İlgili Diğer Haberler

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku