Ana Sayfa MimarcaProjelerBireysel Alanlar Luxial Mobil Ev her an yola hazır

Luxial Mobil Ev her an yola hazır

Yazar: Ilayda DEMIRKIRAN

Bir alana bağlı kalmadan ve fakat bulunduğu ortamdaki aidiyetinden vazgeçemeyenler için ideal bir çözüm olan mobil evler, şehrin kalabalığından uzakta, yeni bir yaşam tarzı ve sıra dışı bir tatil deneyimi vadediyor. Kullanıcılar, mobil ev alırken plakalı bir araç ruhsatı da aldıkları için evlerini istedikleri yere götürüp kurabiliyor.

Saray Grup tarafından geliştirilen Luxial Mobil Ev, depremden ve olumsuz hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde, römork üzerine tasarlanmış. Bir dağ yamacında ya da deniz kenarında konumlandırılabilen mobil ev, kullanım ömrü boyunca ekstra bakım ve temizlik gerektirmiyor. Yer döşemesinde ve mobilyalarda Iroko ahşap kullanılan mobil ev, yatak tekstilinden perdeye, ocaktan buzdolabına dek bir evde olması istenen her unsura sahip.

Alana uygun mimari çözümleriyle bir evde ihtiyaç duyulacak tüm donanımlara sahip mobil evde, toplam 3,2 m3 depolama alanına sahip 14 dolap ve ebeveyn yatağının altından sürgüyle çıkan bir çocuk yatağı bulunuyor. 260 cm yüksekliğindeki tavanı ile ferah bir yaşam alanına sahip mobil evin tavan pencereleri içeride sürekli temiz hava dolaşmasını sağlarken, ısı, ses ve su izolasyonu sayesinde her hava koşulunda ortam konforu korunmuş oluyor.

Minimal alana uygun mimari çözümler

Kompakt yapısıyla pratik bir kullanım sunan mobil ev, tek dokunuşla geniş verandalı bir yapıya dönüşebiliyor. 15 metrekarelik ahşap zeminle aynı kotta tasarlanan veranda, hareket halindeyken katlanıp, evin kurulduğu yerde yeniden açılabiliyor. Güneşten etkilenmemek için evin çatısından çıkan sürgülü güneşlik de veranda gibi mobil evin standart donanımları arasında yer alıyor.

Banyo alanı daraltılmadan lavabo altında depolama imkanı yaratılmış.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku