Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI Ödüllü filmler kısa film kanalında izleyiciyle buluşuyor

Ödüllü filmler kısa film kanalında izleyiciyle buluşuyor

Yazar: Mehlika Bilgutay CETIN

Akbank Sanat YouTube hesabı üzerinden oluşturulan Kısa Film Kanalı ile sinemaseverler özel bir seçkiyle birbirinden güzel ödüllü yerli ve yabancı kısa filmlere ulaşabilecekler. Festival ödüllü filmlerin online izlenilmesine olanak sağlayan bu yeni yapı ile, kısa filmlerin daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturmak üzere 16 yıldır düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl 74 ülkeden toplam 2.217 kısa filmin başvurduğu festival, Ulusal Yarışma, Uluslararası Yarışma ve Forum Senaryo Yarışması‘nın yanı sıra birçok gösterim bölümlerinden oluşuyor.

Aralarına Gökalp Gönen’in Avarya, Daria Kashcheeva’nın Daughter, Zeynep Köprülü’nün Orada, Sinan Kesova’nın Hinterlant, Alican Yücesoy’un Taş, Mohammad Hormozi’nin Inner Self, Ragıp Türk’ün Tor ve Murat Çetinkaya’nın Sonsuz filmi gibi önemli kısa filmlerin bulunduğu sekiz filmlik seçki, Türkçe altyazı seçeneği ile Akbank Sanat Youtube Kısa Film Kanalı’ndan izlenebilecek.

Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için; www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adresleri ziyaret edilebilir.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku