Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI Tekfen Vakfı Müzik Bursu başvuruları başladı

Tekfen Vakfı Müzik Bursu başvuruları başladı

Yazar: Deniz KARATAS

Tekfen Vakfı, klasik müziğe olan desteğini, 2019 yılında başlattığı Müzik Bursu programı ile bu yıl da sürdürüyor. Başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye’deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla verilecek burs, lisans düzeyindeki yurt dışı eğitim kurumlarında geçerli olacak. Burs, kendine kariyer hedefi olarak orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor. 

Özgeçmiş ve bir audio/video kaydı ile online olarak yapılacak ilk başvurunun ardından, 2’nci aşamaya geçmeye hak kazanan adaylardan, zorunlu eser listesinden seçecekleri bir eser ile kendi tercih ettikleri bir eseri, gelişen pandemi koşullarına bağlı olarak, jüri önünde yüz yüze ya da çevrimiçi olarak icra etmeleri talep edilecek. Jüri, Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın grup şefleri, öğretim üyeleri ve daimi şefi Aziz Shokhakimov’dan oluşuyor.  

Kazanan bursiyer, Eylül 2021-Haziran 2022 tarihleri arasında, aylık 750 Avro, 10 ay toplam 7.500 Avro tutarında burstan faydalanabilecek. Başvurular www.tekfen.com.tr adresi üzerinden 25 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek. 

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku