Ana Sayfa MimarcaProjelerBireysel Alanlar Arsamız dünya, evimiz taşınabilir olsa?

Arsamız dünya, evimiz taşınabilir olsa?

Yazar: Ilayda DEMIRKIRAN

Son yıllarda birçoğumuzun hayallerini süsleyen bir yaşam şekli; bir yere bağlanmadan yaşamak… Köklerimizdeki göçebe ruha geri dönme isteğinden mi, hayatın rutininden sıkıldığımızdan mı, yoksa dünyanın güzelliklerini gezip görme isteği mi ya da bunların hepsinin birlikteliğinden doğan duygular mı sürüklüyor insanı bilinmez ama şu an herkeste sürekli bir yerlere gitme, farklı coğrafyaları tanıma isteği var…

Bir yere gitmek belki sorun değil ama nerede kalacağınız, ne kadar konaklayacağınız tamamen bütçenizin izin verdiği ölçüde olacaktır. İstediğiniz şartlarda uygun bir otel, pansiyon hatta kiralık ev bulamama ihtimaliniz de var tabi…

Bütün bu sıkıntılara girmek yerine aracı olanlar için geliştirilmiş taşınabilir küçük evler ayağınızı yerden keserek, dünyayı arsanız, dört teker üstündeki mekânı eviniz yapabilir.

Kendi belirlediğiniz ortamda yaşayabilme imkanı

Dünyada ‘tiny house’ adıyla bilinen, tekerlekli küçük evler, konforları ve işlevsellikleriyle dünyayı evinizin arsası haline getiriyor.

Tiny house, araç mı yoksa ev mi sorusunu düşündürüyor. Plakalı ve ruhsatlı ticari bir araç olması ama bunun yanında bir evin mutfağının, banyosunun, yatağının, kanepesinin konforunu sağlaması, ‘taşınabilir ev’ cevabını verdirtiyor. Doğanın içinde konfor şartları yüksek bir yaşam birimi olan taşınabilir evler, sağlam yapıları ve donanımları ile ön plana çıkıyor.

Tiny house sadece yazın değil, coğrafyasına uygun yapılan izolasyonu sayesinde dört mevsim kullanılabiliyor. Az katlı, bahçeli, manzarası güzel, kolay temizlenen bir evim olsa hayalini gerçekliyor. Çocuklarını apartman çocuğu olmaktan kurtarmak isteyenlere de çok iyi bir alternatif olarak görülebilir.

Mooble House ekibinin prototip ürünü 2000 km’lik yolculuk testine tabi tutması, kullanıcı gözüyle ürünü irdelemesi ve iyileştirmesi için benzersiz bir deneyim oldu. Üretim teknolojisi, zengin donanımı ile konforlu ve her türlü koşula dayanıklı Mooble House, 45 günde üretiliyor.

VLM 4, yenilikçi yapı teknolojilerine yatırım yaparak uluslararası pazarlarda mobil ve modüler yapıların tasarım, tanıtım, satış ve üretim faaliyetlerini yapan, uluslarası standartlarda, tecrübeli mühendis ve yönetici kadrosuyla endüstri 4.0 prensiplerine uyumlu olarak iş stratejilerini gerçekleştiren bir Türk şirketi. Mooble House mobil evler, endüstri prensiplerine uygun fabrika ortamında, farklı disiplinlerdeki tecrübeli mühendis ve tasarımcı kadrolarının işbirliği ile üretiliyor.

Tiny house sadece yazın değil, coğrafyasına uygun yapılan izolasyonu sayesinde dört mevsim kullanılabiliyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku