Ana Sayfa Yaşam Toprağa yatırım!

Toprağa yatırım!

Yazar: Belgin TOZAN

 

Ekolojik tarıma ve doğanın sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için ünlü simalar çiftçiliğe soyunuyor. Bodrum’da oteli bulunan Dilek Birgen, Manisa’da ekolojik üretime başlıyor. “Çiftçi olmadan yemek, yemek olmadan gelecek olmaz kavramını samimi olarak benimseyip toprağa, denize, dağlara ve tüm canlılara saygı gösteren üreticileri destekleyelim” diyen Birgen, Manisa’nın 1500 rakım yüksekliğinde Osmaniye ve Dağhacıyusuf dağ köylerinde başladıkları girişimle hem yöre halkının ekonomisine katkı sağlayacaklarını, hem de ürettikleri ve yöreye ait ürünleri eylül ayında DB markası altında başta kuru baklagil, kuru yemiş olmak üzere, tarhana, kestane, ceviz, badem, Manisa yaprağı gibi yerel ürünlerin internet üzerinden satışa başlayacaklarını ileterek Trabzon hurmasının da bölgede üretileceğinin müjdesini verdi.  Birgen, şimdiden pek çok ünlü restoran ve gurme marketlerden taleplerin gelmeye başladığını iletti.

Son yıllarda gıda alanında organik, doğal ve ekolojik kavramı kısa sürede sağlıklı yaşam ve beslenmenin olmazsa olmazları arasına girdi. Üretimden tüketime kadar her aşamasında insanın olduğu ekolojik gıdaya olan talep her geçen gün artıyor. Bu konuda doğanın dengesini korumaya katkı sağlamanın en önemli isteği olduğunu söyleyen Birgen; “Sağlıklı ve doğal ürünleri, özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin tanımalarını ve önümüzdeki süreçte bilgili, üretici dostu birer tüketici olmalarını istiyorum” dedi.

 

İlgili Diğer Haberler

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku