Ana Sayfa YaşamOkullar Bahçıvanlık eğitimleri tekrar başlıyor

Bahçıvanlık eğitimleri tekrar başlıyor

Yazar: Selma ALTIN

Türkiye’de bir ilk olarak eğitimlerine Kasım 2018’de başlayan ve ISS Türkiye ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi iş birliğiyle hayat geçirilen Bahçıvanlık Eğitim ve Uygulama Merkezi, Eylül ayında yüz yüze eğitimlerine kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor. ISS Bahçe Atölyesi özel günler için düzenlediği atölyelerle de farklı bir anlam taşırken, profesyonel olarak bahçıvanlığa ilgi duyanlarla önemli eğitimlere imza atıyor.

İstanbul’un ve ülkemizin doğal bitki varlığının ekonomiye kazandırılmasının yollarını keşfetme misyonunu da üstlenen Merkez, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi’nin Sarıyer-Bahçeköy’deki kampüs sahası içerisinde, 2 bin metrekarelik arazi üzerinde yer alıyor. ISS Bahçe Atölyesi, 200 metrekarelik sera alanı, 1.800 metrekarelik açık bölüm, eğitimin hizmetine sunulmuş olan fidanlık sahası, bin metrekare çim alan ve doğal gölet ile eğitim için gerekli makine ve ekipmanların tümünü içeriyor.

Bahçıvanlık Eğitim ve Uygulama Merkezi, Eylül ayından itibaren planlanan ve bireysel katılımlara açık olan workshop, seminer ve etkinlik programlarını belirli aralıklarla  sosyal medya hesaplarından duyuracak.

Detaylı bilgi www.issbahceatolyesi.com da yer alıyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku