Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması için geri sayım başladı

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması için geri sayım başladı

Yazar: Mehlika Bilgutay CETIN

Tiyatro alanında yeni eserlerin yaratılmasını teşvik edip, yerli tiyatro eseri repertuvarının zenginleşmesini amaçlayan Kadıköy Belediyesi, bu yıl ikinci kez ‘Kadıköy Belediyesi Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (oyun) Yarışması’nı düzenledi. TC vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçılara açık olan yarışmada, yarışmanın seçici kurulu Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Bilgesu Erenus, Yücel Erten, Beliz Güçbilmez, Dikmen Gürün ve Nesrin Kazankaya; ön seçici kurulunda ise Levent Aras, Günay Ertekin ve Sinem Özlek yer aldı. Gerçekleştirilen kurul toplantıları ve müzakereler sonucunda dört oyuna ödül verilmesi kararlaştırıldı.

Ödül kazanan oyunlar kitaplaştırılacak

‘Komik Günler’ müzik grubu, ödül gecesinde sahne alacak.

 

Yarışmada İnsan Hüznü adlı oyunuyla Mehmet Selçuk Bilge Birincilik Ödülü ve Huzur Apartmanı adlı oyunuyla Aslı Ayhan İkincilik Ödülü alırken; Babaannemin İlk Twit’i adlı eseriyle Nedim Saban ve Benim Annem Cumartesi adlı oyunuyla Cihan Çakan Üçüncülük Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller 10 Aralık Pazartesi saat 20:00’de Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak. ‘Komik Günler’ müzik grubunun da sahne alacağı ödül törenine tüm tiyatro ve sanatseverler davetli. Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları, 2017 yılında ödül kazanan oyunları bir kitap halinde yayımladığı gibi, 2018 yılında ödül kazanan oyunları da yayımlayacak.

 

 

 

 

Bilgi için: http://www.tiyatroyarismasi.kadikoy.bel.tr/

 

 

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku