Ana Sayfa Yaşam Daha yaşanabilir bir dünya için

Daha yaşanabilir bir dünya için

Yazar: Deniz KARATAS

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren BSH Grubu, doğaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. BSH’nin geleneksel Çerkezköy Ağaç Dikim Etkinliği’nin 16’ıncısı Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve Kemal Gümüş ile Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Halil Mert Tayşir, BSH çalışanları ve BSH Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi Bulaşık Makinesi Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Süreyya Olam’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte bin fidan doğayla buluştu. 16 yıldır devam eden etkinlik çerçevesinde, BSH Ev Aletleri tarafından Çerkezköy ve çevresinde dikilen fidan sayısı 16.500’e ulaştı. Olam konuşmasında; “BSH ailesi olarak Türkiye’de de hizmet veren köklü ve büyük bir şirketiz. Ancak bizi büyük bir şirket yapan sadece rakamlar değil; kurumsal prensiplerimizden biri ve en temel olanı; çevreye ve bulunduğumuz sosyal çevreye sorumluluk duymaktır. Yasalara ve Birleşmiş Milletler Evrensel Beyannamesi’nde belirtilen tüm temellere; insan hakları, çalışan hakları ve çevreye duyarlı ve sorumlu olmayı bir sosyal sorumluluk sayıyoruz. Prensiplerimize uygun olarak ürünlerimiz ve operasyonlarımızda, çevreye saygı ve sürdürülebilirliği ön planda tutuyoruz. Bu bağlamda, ürünlerimizi de sürekli çevreye daha duyarlı ve saygılı olarak üretiyoruz. Son 15 yılda elektrik tüketimini buzdolaplarında yüzde 55-75 oranında, çamaşır makinelerinde elektrik tüketimini yüzde 68, su tüketimini yüzde 12, bulaşık makinelerinde ise elektrik tüketimini yüzde 36, su tüketimini yüzde 57 daha tasarruflu hale getirdik. Bu yıl 16.’sını yapacağımız ağaç dikme etkinliğimiz de bu sorumluluğun bir parçası. Bölgemize ve çevremize bu katkıyı yapmış olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

İlgili Diğer Haberler

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku