Ana Sayfa Yaşam Genç girişimciler ödüllendiriliyor 

Genç girişimciler ödüllendiriliyor 

Yazar: Ilayda DEMIRKIRAN

Unilever, dünyanın en önemli sürdürülebilirlik sorunlarıyla mücadele eden genç girişimcileri desteklemek amacıyla düzenlediği ‘Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülleri’ için başvurular başladı. Son başvuru tarihi, 30 Haziran Cuma günü olarak açıklandı.

Yarışmayı kazanan 7 genç girişimci, toplamda 200 bin Euro’yu aşan finansman desteği ve özel mentörlük hizmeti almaya hak kazanacak. Aynı zamanda, 7 finalist arasından seçilecek en başarılı projeye sahip genç girişimci, ‘Galler Prensliği Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimci Ödülü’nün sahibi olacak.

Sürdürülebilir Yaşam Planı’nın 6. yılını geride bırakan Unilever, dünyanın dört bir yanında sürdürülebilir girişimler üzerinde çalışan; yenilikçi bir çözüm, ürün ve hizmet geliştiren 35 yaş altı gençleri desteklemek amacıyla ‘Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülleri’ yarışmasını bu yıl 4. kez düzenliyor.

Unilever’in Cambridge Üniversitesi Sürdürülebilir Liderlik Enstitüsü ile yaptığı ortaklık ve Ashoka ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle düzenlenen global yarışmada, 18-35 yaş arası gençlerin yenilikçi ve ölçeklendirilebilir teknolojileri veya girişimleri ödüllendiriliyor.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden esinlenilerek belirlenen kategorilerde yarışacak olan genç girişimciler, daha iyi gelecek hedefiyle geliştirdikleri iş fikirlerini 30 Haziran Cuma günü saat 21:59’a kadar www.YoungEntrepreneursAwards.Unilever.com adresi üzerinden iletebilecekler.

 

Bu yılın başvuruları 4 ana kategoriden oluşuyor.

  1. Tarladan Sofraya
  2. Kadınlara Yönelik Fırsatlar
  3. Atık
  4. Su

 

Toplamda 200 bin Euro finansman ve özel mentörlük desteği

Başvuruları 30 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek olan yarışmanın finalistleri, Ekim ayında kamuoyuna duyurulacak.

Yarışmayı kazanan 7 genç girişimciye, toplamda 200 bin Euro’yu aşan finansman desteğiyle birlikte Unilever ve Cambridge Sürdürülebilir Liderlik Enstitüsü uzmanları tarafından özel mentörlük hizmeti verilecek.

Aynı zamanda, 7 finalist arasından seçilecek en başarılı projeye sahip genç girişimci, Galler Prensliği Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimci Ödülü’nün sahibi olacak.

Büyük ödülü kazanan girişimci, 50 bin Euro nakit ödülün yanı sıra 12 aylık ve özel ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir mentörluk desteği alacak. Kategori kazananları, 10 bin Euro nakit ödül ve mentorluk desteği almaya hak kazanırken, kategori finalistlerine de 7.000 Euro nakit ödül ve mentorluk desteği verilecek.

 

Yarışmayla ilgili diğer tüm detayları öğrenmek ve başvuru yapmak için www.YoungEntrepreneursAwards.Unilever.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Proje başvurusu hakkında detaylı bilgi:

https://www.youtube.com/watch?v=K_X1ZG4IWSU&t=4s

İlgili Diğer Haberler

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku