Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI İnsan-Robot Etkileşimi Atölyesi

İnsan-Robot Etkileşimi Atölyesi

Yazar: Deniz KARATAS

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı /İSTKA tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nde çocuk ve gençler, sanat ve teknolojiyle buluşuyor. Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmasına bilim insanı Doç. Dr. Hatice Köse katılıyor.

Robot ve insan etkileşimi alanında çalışmalarına devam eden Köse ve onun NAOcan adını verdiği robotunun katılacağı atölye, yapay zekâ kavramının ne olduğu, robotların hayatımızı nasıl kolaylaştırdığı ve gelecekte bizi nelerin beklediği üzerine kısa bir söyleşiyle başlıyor.


NAOcan’ın Hikâyesi
Çocuklar atölyede, Hatice Köse’nin onlar için getirdiği sürpriz dijital oyuncaklarla, basit yapılı robot tasarımları kuruyor. Ardından NAOcan ile tanışıp onun sohbet ve dans ederkenki davranışlarını bir yazılımla nasıl ortaya çıkardığının hikâyesini dinliyor.

Atölye, 7-8 yaşlarında 10 katılımcı ile sınırlı olacak.

Tarih: 20 Nisan 2019, Cumartesi
Saat: 16.00-18.00
Detaylı bilgi ve rezervasyon: 0212 334 73 41 veya egitim@istanbulmodern.org

Ücretsiz atölyeler

“Robotlar Sanat Yapar mı?” ve “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” adlı iki farklı eğitim etkinliğini içeren Art Maker Lab Öğrenme Merkezi programı, pazartesi günleri hariç, hafta içi her gün okul grupları ve hafta sonları bireysel katılımcılar için ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. 7-15 yaş arası çocukların katılabileceği Art Maker Lab, müzede özel donanımlara sahip bir mekânda gerçekleştiriliyor. Katılmak için rezervasyon yaptırmak yeterli.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku