Ana Sayfa YaşamMağazalar Plastik atıkları durdurmak için koşulacak

Plastik atıkları durdurmak için koşulacak

Yazar: Ilayda DEMIRKIRAN

Denizlerdeki plastik kirliliğine dikkat çekerek farkındalık yaratmak adına, adidas ve Parley tarafından oluşturulan Run For The Oceans, dördüncü yılında da herkesi koşmaya davet ediyor.

Run For The Oceans kapsamında 28 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında dünya çapında koşucular fark yaratmaları için teşvik ediliyor. adidas ve Parley, adidas Running uygulaması (Strava / Joyrun) aracılığıyla koşulan her kilometrede 10 plastik şişe atığını toplayacak. Kampanyanın sonuna kadar, 227 ton plastiğin plajlardan, adalardan ve kıyı şeritlerinden temizlenmesi hedefleniyor. 28 Mayıs-8 Haziran arası adidas Runnning uygulaması üzerinden yapılacak koşuların dahil olacağı etkinliğe LINKTEN 8 Haziran’a kadar kaydolmak mümkün.

Kıyılardan toplanan plastik atıklar, 30 milyon ayakkabıya dönüştü

2015 yılından bu yana adidas, Parley Ocean Plastic ile sahil ve kıyı bölgelerinden toplanıp geri dönüştürülen plastik atıklardan 30 milyondan fazla çift ayakkabı üretti.

blank
28 Mayıs-8 Haziran tarihleri ​​arasında, adidas ve Parley, adidas Running uygulaması aracılığıyla koşulan her kilometre için 10 şişeyi sahillerden temizleyecek.

adidas x Parley Run For The Oceans bugüne dek;

  • Dünya çapında 3 milyondan fazla koşucuyu bir araya getirdi.
  • Parley’nin deniz plastik kirliliğiyle mücadelede girişimlerini ve eğitim programlarını geliştirmesi için 25,5 milyon kilometre kat edilmesini sağladı.
  • Bu amaçla tam 2,5 milyon dolar topladı.
  • 2019’da eğitim merkezleri ve yerel topluluk için plastik atık durdurma noktaları ile 92 okul kaydolurken, programa 70 bin çocuk ve aileleri katıldı.

Marka, Mart 2021’de, Own The Game stratejisinin bir parçası olarak duyurduğu üzere, Run For The Oceans’ı daha kapsayıcı bir dijital ve fiziksel topluluk alanı oluşturmak için genişletmeyi planlıyor. 2025 yılına kadar, 40 milyon kişinin kümülatif katılımına ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku