Ana Sayfa Tasarımİnovasyon Taşınabilir güneş enerjisi her yerde

Taşınabilir güneş enerjisi her yerde

Yazar: Ilayda DEMIRKIRAN

Elektriği, yenilenebilir enerjiyle birleştirerek küresel enerji tüketiminin yarısından fazlasına (şu anda beşte birinden fazlası) çıkarmak, seragazı emisyonunun büyük bir bölümünden sorumlu olan fosil yakıtların kullanımında azaltımı sağlayabilir. Yenilenebilir enerji, hâlihazırda kurulu olan yeni enerji üretim kapasitesinin yarısından fazlasını oluşturuyor. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı/IRENA’nın raporuna göre, farklı enerji türlerinin birleşimindeki (güç, ısı ve ulaştırma dahil) toplam payların altı kat daha hızlı büyümesi gerekiyor.

‘Taşınabilir’ özellikteki güneş enerjisi aydınlatma modülleri, hem kolay uygulanabilir olmaları hem de giderek artan fiyat avantajları ile farklı sektörler için büyük bir avantaj niteliğindeler.

Yıllık ihtiyaç duyulan toplam elektrik enerjisinin ortalama yüzde 84’ünü karşılayan Solar Aydınlatma Kulesi, yakıttan tasarruf ettirerek enerji tasarrufu sağlıyor. Sağladığı yakıt tasarrufuyla hem ekonomiyi hem de doğayı koruyan aydınlatma kuleleri, özellikle, kullanım yerinin sık yer değiştiği inşaat şantiyeleri, kamp alanları ve dış mekan etkinlik aydınlatılmalarında tercih ediliyor.

Teksan Solar Aydınlatma Kulesi’nde 1010Wp güneş paneli, 48VDC 150Ah akü grubu ve 150W gücünde 4 adet Led projektör bulunuyor. Güneş panellerinden aldığı ve akülerinde depoladığı enerjiyi Led armatürler ile yansıtarak 3 bin 500 metrekarelik bir alanı 8 saat boyunca aydınlatabiliyor. Solar Aydınlatma Kulesi, güneş ışığının yoğun geldiği Mart-Eylül ayları arasında başka hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan tek başına yeterli oluyor. Sonbahar ve kış aylarında ise ihtiyaç duyulan enerjinin yine büyük çoğunluğunu çevre dostu Solar Aydınlatma Kulesi ile sağlamak mümkün… Tüm yıl boyunca güneş panellerinin enerji ihtiyacına katkısı yüzde 84 gibi yüksek bir oranda gerçekleşiyor.

Teksan Solar Aydınlatma Kulesi

  • 1010Wp güneş paneli, 48VDC 150Ah akü grubuna sahip.
  • 150W, 5000K ve L60 lens içeren 48VDC besleme gerilimi ile çalışan Led armatürler kullanıldı.
  • 4x150W Led armatürler, 3 bin 500 metrekare alanı ortalama 20 lux ışık akısı ile aydınlatabiliyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku