Ana Sayfa Tasarımİnovasyon Teknolojinin vücudumuza verdiği zararı giysiler azaltabilir mi?

Teknolojinin vücudumuza verdiği zararı giysiler azaltabilir mi?

Yazar: Selma ALTIN

İngilizce EMF/ Electromagnetic Field, Türkçe ismiyle Elektromanyetik Alan radyasyonuna günlük hayatta çok fazla maruz kalmamız, hızla artan bir endişe haline geldi.

Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü’ne göre; EMF’ler, “Elektrik enerjisi kullanımıyla ilişkilendirilen, genellikle radyasyon da denilen görünmez enerji alanları.” Elektromanyetik alanlar, sağlığımız için en büyük tehditlerden biri. Olumsuz etkileri dünya çapında tartışmalara yol açmaya devam ediyor. Otistik çocukların iyileştirilmesinde ciddi mesafe kat eden Dr. Dietrich Klinghardt, kendisine başvuran kişi EMF maruziyetini gidermediği sürece, hasta bakmayı reddediyor. Aşağıdaki videoda Dr. Dietrich Klinghardt, yaptığı çalışmaların sonucundaki bulgulara göre; otizmli çocuk sahibi olan annelerin, sağlıklı çocuk sahibi anneler göre Wi-Fi radyasyonuna 20 katın üstünde ve daha yoğun olarak maruz kaldığını ifade ediyor.

180’den fazla bilim adamı ve 36 ülkeden doktorlar, EMF’ye maruz kalmanın önemli ölçüde artması nedeniyle 5G’nin tehlikeleri konusunda uyarıyorlar. Şu an dünyada, vatandaşlarını 5G kablosuz emisyonlarına aşırı maruz kalmaktan korumak için proaktif adımlar uygulayan şehirler bulunuyor.

Uzmanlar, EMF’ye karşı hassasiyeti olanların bu maruz kalmadan dolayı EMF’nin olası semptomlarını çokça yaşayabilecekleri konusunda uyarıyorlar. Bu semptomların; odaklanma sorunları, yorgunluk, sinüs problemleri, uykusuzluk ve hiperaktivite içerebileceği belirtiliyor. Bu tür bir radyasyona maruz kalmayı azaltmak, bu semptomları azaltmanın en iyi yolu olsa da, bu sorunları atlatmak her zaman kolay olmayabiliyor. Maruziyeti en aza indirmek için atılabilecek bazı küçük adımlarsa şöyle; konuşurken akıllı telefonu kulağınızın yanında taşımayın, kablolu kulaklık veya telefonunuzdaki hoparlör özelliğini kullanın.

Lütfen unutmayalım; çoğu insan için en kötü maruziyet; evlerimizdeki elektrik akımları, cep telefonumuz (uçak modunda değilken) ve Wi-Fi yönlendiricileridir.

EMF maruziyeti modern toplumda çok yaygın. Yönlendiricilerden cep telefonlarına, mikrodalga fırınlara, Bluetooth cihazlarına ve iOT/ nesnelerin interneti tarafından desteklenen tüm cihazlara kadar her şeyi daha da bağlantılı hale getirerek, EMF’ler tarafından günlük olarak bombalanıyoruz. Ancak bu bombardımana rağmen hala bir şeyler yapılabilir…

Burada, vücudunuzun maruz kaldığı radyasyonu azaltabilecek giysilere bakacağız. Hiçbir EMF koruma giysisinin bizleri yüzde 100 radyasyondan koruyamayacağı, ancak maruziyetimizi azaltabileceği, semptomları ve altında yatan olası nedenleri azaltmaya yardımcı olabileceği, yine uzmanlar tarafından üzerinde durulan konular arasında…

EMF koruyucu giysileri tanımanıza yardımcı olmak için bazı seçenekleri inceledik. Buyrun devam edin…

Tişört

EMF radyasyonunu yüzde 99 engelliyor           

Antibakteriyel

UV ışınlarını engelliyor

Yumuşak ve rahat

Meteor tişörtleri, patentli X-Soft Silver ve Modal kumaşlarını da içeren patentli ‘wave stopper’ teknolojisinden üretilmiş. MET Laboratuvarları, Fransa’da bulunan bir Amerikan askeri sınıf laboratuvarı ve EMITECH tarafından test edilen bu kumaşın Wi-Fi, bluetooth ve cep telefonu radyasyonu içeren mikrodalgaların yüzde 99’unu engelleyeceği doğrulandı. Bu arada, teknolojiyle dolu bu tişört, şaşırtıcı bir şekilde sadece 133 gram ağırlığında.

Bere

EMF’yi engelliyor

Antibakteriyel

 Havadar ve rahat

Çamaşır makinesinde yıkanabiliyor

Çoğu insan cep telefonunu başına doğru ya da en azından başının yanında tutuyor. Bu berede gümüşü örgüye entegre edişmiş Faraday kafesi görevine bürünen tescilli ‘wave stopper’ (dalga durdurucu) kumaş kullanıyor. Dalga durdurucu kumaş, elastikiyet için yüzde 53 pamuk, yüzde 42 gümüş ve yüzde 5 naylon içeriyor. 700 MHz ila 5 GHz EMF bandında test edilmiş ve radyasyonu engellemede yüzde 99 etkili bulunmuş.

Tişört

EMF koruması bulunuyor (iddia ediliyor)

 Gümüş iplik (yüzde 2)     

Rahat

Anti-wave isimli tişörtün üreticisi Avusturya’da yeni bir şirket. Tişörtleri bir hayli popüler. Ağırlıklı olarak pamuktan üretilmiş. Yüzde 89 pamuk, yüzde 9 naylon ve yüzde 2 oranında gümüş iplikten yapılmış. Şirket, 30 KHz ila 3 GHz bandında EMF’nin yüzde 90’ını engelleyebildiğini iddia ediyor. Elektromanyetik radyasyon duyarlılığından muzdarip olduğunu iddia eden bir kullanıcı, tişörtün Wi-Fi’ın bulunduğu okyanus ötesi uçuşlarda baş ağrılarını ve bulanık görmeyi azaltmada yardımcı olduğunu bildirmiş. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi, bu tişörtün kumaşı 5G yayıcılarla (28 ve 39 GHz’de çalışan) etkili olmayacaktır.

Yukarıdaki video, Vitamingiller’in Youtube adresinden alınmış olup, videonun içerik metni https://vitamingiller.com/kanser-hiv-lyme-ve-otizm-tedavisinde-gcmaften-suramine-uzanan-zorlu-yol-dr-dietrich-klinghardt/ adresinde mevcuttur.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku