Ana Sayfa YaşamOteller Turizmin parlayan yıldızı; Doğa tatili

Turizmin parlayan yıldızı; Doğa tatili

Yazar: Belgin TOZAN

Türkiye’nin yerleşik düzendeki ilk açıkhava spor, tatil ve aktivite merkezi olan Bolu Aladağlar’daki MounTRain Outdoor Club, sağlıklı, güvenli ve eğlenceli bir doğa tatili için çadır ve karavan tatilleri için kapılarını açtı.

1400 metrenin üzerindeki rakımı  ve bütünüyle doğa dostu yaklaşımıyla Bolu Aladağlar’da zümrüt yeşili sarıçam ormanları arasında kurulu olan Mountrain Outdoor Club, içinde doğal bir göl ve dağların bulunduğu, 300 dönümlük alana sahip. Kent yaşamından kaçışı doğanın kucağında spor ve eğlence ile buluşturan tesis, çadır ve karavan kampları ile gerçek bir doğa tatili sunuyor.

Mountrain Outdoor Club; bireylere yönelik aktiviteli kamp imkanları yanında, özel gruplar için de macera kampları, doğanın şifalı gücünden yararlanmak için wellness kampları, doğada yaşam ve kamp eğitimleri gibi özel etkinlik seçenekleri de sunuyor.

Isıtmalı özel çadırlar ve karavan kampı

Mountrain Outdoor Club’da, kış şartları da dikkate alınarak tasarlanmış özel zeminli ve ısıtmalı çadırlarda konaklanabileceği gibi, karavan kampı alanında da, her karavanın kendine ait su ve elektrik şebekesi mevcut. Tesisteki restoran ve küçük market ise, gün boyunca tüm doğaseverlerin hizmetinde. Aladağlar’da doğa yürüyüşlerinden kanoya, dağ bisikletinden çeşitli doğa oyunlarına veya off-road etkinliklerine kadar herkese uygun aktiviteler var.

Kampta, kış şartları da göz önünde tutularak özel zeminli ve ısıtmalı çadırlar hazırlanmış.

Kampçılık eğitiminde neler var?

Kamp ve doğa sporları ile ilgilenenlere yönelik olarak MounTRain eğitmenleri tarafından hazırlanan ve yaz dönemi boyunca sürecek üç kategorideki Kampçılık, İleri Kampçılık ve Hayatı İdame Eğitimleri de, 14 Haziran itibariyle başlıyor. “Temel Kampçılık Eğitimi”; ilk defa kamp yapacak kişilerin temel ekipmanları tanıması ve kamp becerileri kazanması amacına yönelik. “İleri Kampçılık Eğitimi”nde temel kampçılık bilgisi olan doğaseverlerin teknik becerilerinin artırılması hedeflenirken, üç seviye olarak planlanan eğitimin son seviyesi olan “Hayatı İdame” Eğitimleri ise; doğada zor koşullarda hayatta kalma becerisi edindirmek için tasarlandı. İlk iki seviye eğitim 2 gece 3 gün sürerken, Hayatı İdame Eğitimi 3 gece 4 gün süren daha kapsamlı bir eğitim sunuyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku