Ana Sayfa YaşamOkullar Üniversiteli gençlere yönelik çevre temalı yarışma

Üniversiteli gençlere yönelik çevre temalı yarışma

Yazar: Deniz KARATAS

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü işbirliğinde, Çevreyi Korumak Evde Başlar temalı kamu spotu yarışması düzenlenecek. Ulusal nitelikteki yarışmaya Türkiye’deki tüm önlisans ve lisans öğrencileri katılabilecek. Üniversiteli gençler, 30-60 saniyelik videolarla sürdürülebilir çevre için mücadele edecek.

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü işbirliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi himayesinde düzenlenen Çevreyi Korumak Evde Başlar temalı kamu spotu yarışması ile; mikro ve makro ölçekte yaşamın sürdürülebilirliği için temel unsur olan ‘çevre’ konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Yarışmanın alt temaları;

  • Evde sürdürülebilirlik
  • Geri dönüşüm
  • İleri dönüşüm
  • Yenilenebilir enerji kaynakları
  • Sürdürülebilirlik olarak belirlendi.

Ödüller Dünya Çevrecilik Günü’nde verilecek

Temayı en etkili şekilde anlatan kamu spotu videoları İzmir’in önde gelen üniversitelerinin akedemisyenleri tarafından değerlendirilecek. Yarışmada birinciye video kamera, ikinciye fotoğraf makinası, üçüncüye ise tablet hediye edilecek.


Yeryüzünde hayatın devamlılığını sağlayabilmek ve sürdürülebilir bir çevre için herkese görevler düştüğünü vurgulayan Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Betül Elmasoğlu; “Bu sene yedinci odak noktamızı ‘çevre’ olarak belirledik. Sürdürülebilir bir çevre için geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere çok ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda yarışmaya gençlerimizin katılımlarını bekliyoruz” dedi. 

Son başvuru tarihi 17 Mayıs Pazartesi olan yarışmanın sonuçları 28 Mayıs’ta açıklanacak. Ödüller ise 5 Haziran Dünya Çevrecilik Günü’nde sahiplerine kavuşacak.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku