Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI Akbank Kısa Film Forum: Senaryo Yarışması

Akbank Kısa Film Forum: Senaryo Yarışması

Yazar: Deniz KARATAS

24-25 Mart 2021 tarihleri arasında beşinci kez düzenlenecek Akbank Kısa Film Forum’da yapım desteği ödüllü bir kısa film senaryo yarışması gerçekleştirilecek. 17. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek Akbank Kısa Film Forum, Türkiye’de kısa film yapım olanaklarını arttırmayı, sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi, yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmlerine maddi ve manevi katkı sunarak üretimi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Proje geliştirmeye yönelik etkinliklerin yanı sıra düzenlenecek olan senaryo yarışmasının başvuruları www.akbanksanat.com ile www.akbankkisafilmfestivali.com internet adresleri üzerindeki online başvuru formu aracılığıyla 25 Aralık 2020 tarihine kadar yapılabilecek.

Ön seçici kurulun yarışmaya katılan aday senaryolar arasından belirlediği sekiz senaryonun senaristlerinin, jüri üyelerine yapacakları 15’er dakikalık sunumun ardından belirlenecek olan en başarılı senaryo, Akbank Sanat tarafından 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku