Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI Ankara’nın yeni sanat merkezi açıldı

Ankara’nın yeni sanat merkezi açıldı

Yazar: Ilayda DEMIRKIRAN

Ankara’ya yepyeni bir sanat merkezi… Cubes Ankara projesindeki yeni sanat merkezi Art Zone, Yiğit Yazıcı’nın küratörlüğünde hazırlanan Change Over sergisi ile açıldı. Sergi, farklı ülkelerden dokuz sanatçının 54 eserinden oluşuyor. Francois Panzani, Laurens Tan, Maximo Gonzales, Romero Biritto, Ahmet Çelikbaş, Barış Sarıbaş, Burcu Urgut, Serdar Akkılıç ve Mustafa Yılmaz’ın eserlerinden oluşan Change Over sergisi bir ay boyunca Çukurambar’daki Art Zone Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Art Zone, Anadolu Binenali’nin başlangıcı olacak

 

 

Nuhoğlu, Dalgıç ve Lejant şirketlerinin birlikte hayata geçirdiği Cubes Ankara projesindeki tüm fonksiyonları birbirine bağlayan, onları ortak bir paydada buluşturan en önemli unsurların başında sanatın geldiğine dikkat çeken proje ortaklığı CEO’su Hüseyin Tekin, Art Zone’un zamanla Ankara merkezli tüm Anadolu’yu kapsayacak bir bienalin ilk kıvılcımı olacağını söyledi. Tekin; “Burada sadece resim ve heykel sergileri veya workshoplar olmayacak sanata dair ne varsa Art Zone içerisindeki yerini mutlaka alacak ve burası sadece Cubes Ankara projesi için değil, kentin kültür-sanat hayatında da önemli bir buluşma noktası olacak” dedi.

Cubes Ankara projesi içerisinde 1.500 metrekare alan üzerinde yer alan Ankara’nın yeni sanat merkezi Art Zone’un bu ilk sergisinin ardından yıl boyunca farklı birçok serginin yanı sıra resim ve heykel atölyeleri, workshoplar ve daha birçok kültür sanat faaliyeti ile Ankaralı sanat severle buluşacak.

İlgili Diğer Haberler

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku