Ana Sayfa YaşamEvler Motosiklet sürücüleri için önlemler artıyor

Motosiklet sürücüleri için önlemler artıyor

Yazar: Deniz KARATAS

Türkiye’de yaklaşık üç milyon motosiklet sürücüsünün beklediği motosiklet dostu bariyer uygulaması için Lüleburgaz Belediyesi önemli bir adım attı.

Motosiklet kazalarında sürücülerin ağır yaralanmalarına neden olan ve motosiklet sürücüleri tarafından “katil bariyerler” olarak nitelendirilen bariyerler, belediye tarafından motosiklet dostu bariyere çevrilmeye başlandı. Çalışma kapsamında, Edirne Bayırı mevkiindeki bariyerler motosiklet dostu esnek bariyerle kaplanarak güvenli hale getirildi. 330 metre uzunluğundaki mevcut bariyerlerin önüne esnek bariyerler yerleştirildi.

Yol kenarlarında bulunan “katil bariyerler” olarak nitelendirilen bariyerler, araç kazalarına karşı tasarlandığı için alt kısımlarında boşluk bulunuyor. Ancak, mevcuttaki bu bariyerler, motosiklet kazalarında sürücünün alt tarafı keskin olan bariyere çarparak yaralanmasına ve hatta ölümcül darbe almasına neden olabiliyor. Motosiklet dostu bariyerler ise, özellikle viraj ve tehlikeli noktalarda motosiklet kazalarındaki yaralanmaları en aza indiriyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku