Ana Sayfa YaşamAvm'ler Sosyal yaşamda temiz enerji hizmeti

Sosyal yaşamda temiz enerji hizmeti

Yazar: Deniz KARATAS

Gebze Center AVM, sürdürülebilir, yenilikçi, çevreye duyarlı bir gelecek kurma misyonu doğrultusunda çalışan Eşarj ile işbirliğine giderek, kapalı otoparkına Araç Şarj İstasyonu kurdu.

Daha önce Atık Getirme Merkezi gibi gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmaya yönelik çevreci projeyi hayata geçiren alışveriş merkezi, yeni uygulaması ile de elektrikli araçların kullanımını teşvik edecek.

AVM’de kurulan Araç Şarj İstasyonu, elektrikli araçlar için hızlı şarj hizmeti sunuyor ve araç marka ve modeline göre değişmekle birlikte 40 dakika içerisinde 100-150 kilometre arasında menzil sağlayabiliyor.

Ayrıca, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren halka açık şarj istasyonlarında kullanılan enerjinin tamamı için yeşil enerji sertifikasını alan Eşarj’ın sistemlerini kullanan Gebze Center AVM, rüzgar ve güneş enerjisi kullanarak tamamen temiz enerji üreten santralleri destekliyor.

İlgili Diğer Haberler

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku