Ana Sayfa YaşamSANAT MEKANLARI Tiyatrolar Haftası Şişli Belediyesi’nin ev sahipliği ile renkleniyor

Tiyatrolar Haftası Şişli Belediyesi’nin ev sahipliği ile renkleniyor

Yazar: Deniz KARATAS

Şişli Belediyesi, 27-31 Mart Dünya Tiyatrolar Haftası’nda, dört tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Oyunlar, hafta boyunca Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Dünya Tiyatrolar Haftası’nın açılışı, 27 Mart Salı günü, saat 20:00’de sahnelenecek Ahududu oyunu ile yapılacak. Usta sanatçılar Melek Baykal, Suna Keskin ve Nedim Saban bu komedi oyununda birlikte sahne alacak.

29 Mart Perşembe günü 20:00’de Rausch (Gürültü) izleyici ile buluşacak. Rausch ile yaşama anlam ve derinlik katan hazların hangi alanlarda yaşandığı, modern dünyanın özgürlük ve sorumlulukları lanete dönüştürüp dönüştürmediği gibi sorulara seyirci ile birlikte yanıt aranacak.

30 Mart Cuma günü, saat 20:00’de Edward Albee’nin ünlü eseri Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi seyirci ile buluşacak. Sevilen oyuncular Burak Sergen ve Onur Kırat, kaderin ya da tesadüflerin bir araya getirdiği iki kişi olarak toplumun değer yargılarını ele alacak. 31 Mart Cumartesi günü, 15:00’te her dönem sevilerek izlenen Yedi Kocalı Hürmüz izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak.

 

 

Etkinlik takvimi

27 Mart Salı              20:00 – Ahududu 

29 Mart Perşembe   20:00 – Rausch (Gürültü)

30 Mart Cuma    20:00 – Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi

31 Mart Cumartesi  15:00 – Yedi Kocalı Hürmüz

 

 

 

 

 

 

Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi

Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Caddesi, No:168 Şişli

Telefon: 0212 231 39 16 ( Rezervasyon yaptırılabiliyor.)

 

 

İlgili Diğer Haberler

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku